KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904018
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 januari 2024
kl 20:53:48
100 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr